VAM audzēkņu un jaunsargu izturības pārgājiens

No 28. līdz 30. septembrim notika Kalnu vidusskolas VAM audzēkņu un jaunsargu izturības pārgājiens. Trīs dienu laikā jaunieši pārbaudīja orientēšanās prasmes, ar pārgājiena palīdzību uzlaboja fizisko sagatavotību un iepazinās ar nometnes rutīnu. Neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, pārgājiena laikā jaunsargi veica vairāk kā 30 km garu maršrutu, pārbaudot gan individuālo izturību, gan komandu sadarbības prasmes. Pārgājiens sākās no Kalnu vidusskolas un pa dažādiem apkārtceļiem audzēkņiem bija jāmēro maršruts līdz Joda dambim Embūtē. No dabas materiāliem jaunsargi veidoja slieteņus, kuros bija jāpavada nakts. Kalnu jaunsargiem izturības pārgājienu veikšana ir labi pazīstama – vismaz divreiz gadā jaunieši veic šādi uzlabo fizisko sagatavotību un grupas sadarbību, pārgājieni ikvienam palīdz apzināties kļūdas, veidojot individuālo ekipējumu. Iepriekšējos gados ir veikti pat trīs un četras reizes garāki maršruti kā šoreiz.

Zane Zvejniece