Kalnu jaunsargu un VAM audzēkņu laivu brauciens pa Abavu

No 25. līdz 27. maijam VAM audzēkņi un jaunāko grupu jaunsargi no Kalnu vidusskolas un Rubas pamatskolas devās laivu braucienā pa Abavu. Jaunieši pieveica Abavas upes mežonīgo posmu, maršrutā no Rendas līdz Lielajam Nabas ezeram. Vairāki no jaunsargiem laivu braucienā devās pirmo reizi dzīvē, apgūstot airēšanas tehniku no pašiem pamatiem. Taču pat pieredzējušajiem vidusskolēniem, kuri laivu braucienos piedalās katru gadu, daba bija sagatavojusi vairākus pārbaudījumus. No airēšanas brīvajos brīžos jaunieši kārtoja fiziskās sagatavotības testus, apguva sausos treniņus airēšanā, uzlaboja fizisko sagatavotību un nodevās “copei”. Neskatoties uz lielo karstumu, jaunieši sacentās pludmales volejbola turnīrā, bet no rītiem veica rīta rosmi. Laivu brauciens kalpoja kā kārtīgs treniņš jaunsargu izturībai, jo airējot divas dienas tika pievārēti aptuveni 42 kilometri. Šis Abavas posms neapšaubāmi jauniešiem paliks atmiņā – krāšņa daba, krāces, zems ūdens līmenis un ūdenskritumu burbuļošana vienuviet.

Zane Zvejniece