” DVĒSEĻU PUTENIS”

1. gada 3. decembrī vidusskolas skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Rīgu, lai kinoteātrī „Splendid Palace” noskatītos plaši izreklamēto režisora Dzintara Dreiberga mākslas filmu „Dvēseļu putenis”, kas veidota pēc A. Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Pirmā pasaules kara un Latvijas brīvības cīņu notikumus jaunieši varēja izdzīvot, jūtot līdzi sava vienaudža Artūra pārdzīvotajam.

Pēc filmas noskatīšanās skolēniem bija iespēja tikties ar filmas radošās grupas pārstāvjiem- masu skatu režisori un kostīmu mākslinieci, kuras pastāstīja par filmas tapšanas ikdienu, par darbu, kas paliek aiz kadra, piemēram, sarežģītais dažādo armiju formas tērpu precīzs atveidojums. Kostīmu māksliniece pastāstīja, ka informācija par precīzu vēsturisko priekšmetu un lietu izskatu gūta arī Kara muzejā.

Kara muzeju pirms filmas seansa vēstures skolotāju pavadībā apmeklēja arī mūsu skolas skolēni, lai detalizētāk varētu iepazīties ar sarežģītajiem politiskajiem notikumiem Latvijas teritorijā, apskatīt  vēsturiskas lietas un priekšmetus, kuri atspoguļoti mākslas filmā „Dvēseļu putenis”.