Barikāžu atceres pasākums

Šodien, 20. janvārī Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas skolēni (Ventas ielā-1) tikās ar Nīgrandes muzeja vadītāju Māri Bedri, kurš pastāstīja jaunāko klašu skolēniem par barikāžu laiku Latvijā 1991. gada janvārī.Pēc stāstījuma visi devās laukā, kur bija iekurts ugunskurs.Skolēni tika cienāti ar siltu tēju.

Pirmie soļi basketbolā

Pasākums ,,Pirmie soļi basketbolā” notika 9. janvārī Saldū.Tā bija iespēja 1. klašu skolēniem piedalīties dažādās interesantās stafetēs un atrakcijās.Visas komandas saņēma piemiņas balviņas, bet 1.-3. vietu ieguvēji dosies uz finālu Rīgā.

Leļļu teātra pulciņa viesizrāde

8.janvārī Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolas 2.-4. klašu audzēkņi, kuri darbojas ,,Leļļu teātra” pulciņā viesojās Kalnu bibliotēkas 4. nodarbībā – Bērnudārzs bibliotēkā.Mazie bērnu dārza audzēkņi ar interesi noskatījās izrādi,, Ziemassvētki mežā”. Pēc izrādes skolēni iesaistījās rotaļās ar mazajiem draugiem.

Ekskursija

Decembra nogalē 5.-6.klašu skolēni devās ekskursijā uz Rīgu,kur apmeklēja kara muzeju,Vecrīgu,Lido centru.Bet dienas noslēgumā arēnā vēroja hokeja spēli Rīgas DINAMO : CSKA.

Kalnu vidusskolas rūķu labie darbi

Decembrī Kalnu bibliotēkas RŪĶU DARBNĪCĀ viesojās čakli mazi Ziemassvētku rūķi. Ar viņu čaklajām rokām tapa apsveikuma kartītes bibliotēkas lasītājiem, tika noformētas vasarā vārītā upeņu ievārījuma burciņas, pakotas vasarā lasītās zāļu tējas, dekorēta bibliotēka un Ziemassvētku eglīte, ceptas piparkūkas un laimes cepumiņi, gatavotas paciņas Rubas pansionāta iemītniekiem, kā arī gatavots svētku sveiciens.

23.decembrī Kalnu bibliotēkas pulciņu čaklie rūķi viesojas Rubas aprūpes centrā ar svētku sveicienu un sagādātajām dāvanām. Paldies visiem dāvanu gādātājiem, Markusam un meitenēm par skaistajām dziesmām, visiem bērniem par mīļajiem laba vēlējumiem, kā arī paldies aprūpes centra vadītājai par laipno uzņemšanu.

” DVĒSEĻU PUTENIS”

1. gada 3. decembrī vidusskolas skolēni programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Rīgu, lai kinoteātrī „Splendid Palace” noskatītos plaši izreklamēto režisora Dzintara Dreiberga mākslas filmu „Dvēseļu putenis”, kas veidota pēc A. Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Pirmā pasaules kara un Latvijas brīvības cīņu notikumus jaunieši varēja izdzīvot, jūtot līdzi sava vienaudža Artūra pārdzīvotajam.

Pēc filmas noskatīšanās skolēniem bija iespēja tikties ar filmas radošās grupas pārstāvjiem- masu skatu režisori un kostīmu mākslinieci, kuras pastāstīja par filmas tapšanas ikdienu, par darbu, kas paliek aiz kadra, piemēram, sarežģītais dažādo armiju formas tērpu precīzs atveidojums. Kostīmu māksliniece pastāstīja, ka informācija par precīzu vēsturisko priekšmetu un lietu izskatu gūta arī Kara muzejā.

Kara muzeju pirms filmas seansa vēstures skolotāju pavadībā apmeklēja arī mūsu skolas skolēni, lai detalizētāk varētu iepazīties ar sarežģītajiem politiskajiem notikumiem Latvijas teritorijā, apskatīt  vēsturiskas lietas un priekšmetus, kuri atspoguļoti mākslas filmā „Dvēseļu putenis”.

Ceļojošā izstāde.

Latvija- Lietuva īstenotā projekta,,Starpkultūras sociālās vides uzlabošana dzīvesprasmju apguvei un pilnveidei Židiku Marijas Pečkauskaites ģimnāzijā (LT) un Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā (LV)”nodarbību ciklu un nometņu radošo darbu ceļojošā izstāde no Saldus TIKS centra aizceļojusi uz Lietuvu, kur tā decembrī bija apskatāma Židiku Marijas Pečkauskaites ģimnāzijā un Mažeiķu publiskajā bibliotēkā.

MEKLĒJAM ZIEMASSVĒTKUS PASAULĒ

19. decembrī Kalnu vidusskolā rūķi meklēja Ziemassvētkus dažādās  valstīs

Rūķu Ziemassvētki

Ziemassvētku koncerts ,,Rūķu Ziemassvētki” (Ventas ielā -1)